Εκτύπωση

Στο Europa League...

Με Καμπάλα ή Γιαγκελόνια ο ΠΑΟ, με Μακάμπι ή Ρέικιαβικ ο Πανιώνιος, με Ολύμπια Ντόνετσκ ο ΠΑΟΚ

Δημοσίευση: 14 Ιουλ. 2017 14:13   Τελευταία ενημέρωση: 14 Ιουλ. 2017 14:16

Την Καμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν ή τη Γιαγκελόνια Μπιάλιστοκ από την Πολωνία θα αντιμετωπίσει ο Παναθηναϊκός στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League, όπως προεκυψε από την κλήρωση που έγινε στη Νιόν.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 27 Ιουλίου στη Λεωφόρο και η ρεβάνς στις 3 Αυγούστου. Να σημειωθεί ότι Καμπάλα και Γιαγκελόνια ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο πρώτο μεταξύ τους ματς στο Αζερμπαϊτζάν, άρα οι Πολωνοί έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση.

Με Μακάμπι Τελ Αβίβ ή KR Ρέικιαβικ ο Πανιώνιος αν περάσει τη Γκόριτσα


Την Μακάμπι Τελ Αβίβ ή την KR Ρέικιαβικ από την Ισλανδία θα αντιμετωπίσει ο Πανιώνιος, εφόσον βέβαια οριστικοποιήσει την πρόκρισή του επί της Γκόριτσα, την επόμενη εβδομάδα στη Σλοβενία.

Η ισραηλινή ομάδα επικράτησε 3-1 εντός έδρας στο πρώτο ματς με την KR και λογικά θα είναι αυτή που θα φιλοξενήσει τους «κυανέρυθρους» στο πρώτο παιχνίδι, στις 27 Ιουλίου, με τη ρεβάνς να γίνεται στις 3 Αυγούστου στη Νέα Σμύρνη.

Η Ολιμπίκ Ντόνετσκ αντίπαλος του ΠΑΟΚ


Την πρωτάρα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις Ολιμπίκ Ντόνετσκ θα αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Το πρώτο ματς θα γίνει στις 27 Ιουλίου στην Ουκρανία και η ρεβάνς μία εβδομάδα αργότερα (3/8) στην Τούμπα.

Τα ζευγάρια που προέκυψαν, είναι τα εξής:


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)/Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)/Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ολιμπίκ Ντόνετσκ (Ουκρανία)-ΠΑΟΚ

Στουρμ Γκρατς Αυστρία)/Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

Κράσνονταρ (Ρωσία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)/Λίνγκμπι (Δανία)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Οσιγεκ (Κροατία)/Λουκέρνη (Ελβετία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία)/Τρακάι (Λιθουανία)-Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)/Ελσίνκι (Φινλανδία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)/Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)/Σκεντέρμπεου (Αλβανία)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)–Βαντούζ (Λουξεμβούργο)/Οντ (Νορβηγία)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)–Πρόγκρες Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)/ΑΕΛ (Κύπρος)

Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία)

Αρκα Γκντίνια (Πολωνία)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) ή Μίντιλαντ (Δανία)

Εστερσουντς (Σουηδία)/Γαλατασαράϊ (Τουρκία)-Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)/Φολα Ες (Λουξεμβούργο)

Μπορντό (Γαλλία)-Νόμε Καλιου (Εσθονία)/Βιντεότον (Ουγγαρία)

Μακάμπι Τελβ Αβίβ (Ισραήλ)/Ρεϊκιαβικ KR (Ισλανδία)-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/Γκόριτσα (Σλοβενία)

Βαλέτα (Μάλτα)/Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Χάουγκεσουντ (Νορβηγία)/Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Κραϊόβα (Ρουμανία)-Μίλαν (Ιταλία)

Μπρόντμπι (Δανία/Βάασα (Φινλανδία)-Χάϊντουκ Σπλιτ (Κροατία)/Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Γάνδη (Βέλγιο)-Αλτάχ (Αυστρία)/Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)

Αστρα Τζιούρτζιου (Ρουμανία)/Ζίρε (Αζερμπαϊτζάν)-Ολεξάντρια (Ουκρανία)

Εβερτον (Αγγλία)-Ρουζομπέροκ (Σλοβακία)/Μπραν (Νορβηγία)

Αμπερντίν (Σκωτία)/Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία)-Απόλλων Λεμεσσού (Κύπρος)/Ζαρια Μπαλτι (ΠΓΔΜ)

Ιρτις Πάβλονταρ (Καζακστάν)/Ερυθρός Αστέρας Βελιγραδίου (Σερβία)-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)/Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Μαρίτιμο (Πορτογαλία)

Ζενίτ Αγ.Πετρούπολης (Ρωσία)-Τρέντσιν (Σλοβακία)/Μπνέϊ Γεχούντα (Ισραήλ)

Μαρσέιγ (Γαλλία)-Οστάνδη (Βέλγιο)

Φράϊμπουργκ (Γερμανία)-Βαλούρ Ρέϊκιαβικ (Ισλανδία)/Ντομζάλε (Σλοβενία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)/ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)/Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)/ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Μπράγκα (Πορτογαλία)

Λιέπαγια (Λετονία)/Σούντουβα (Λιθουανία)-Σιόν (Ελβετία)

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 27 Ιουλίου και οι επαναληπτικοί στις 3 Αυγούστου.

Newsroom ΔΟΛ